SAT SUBJECT TESTS

SAT Konu Testleri, Kolej Kurulu tarafından ayrı ayrı konularda verilen 20 çoktan seçmeli standart testtir.

SAT Konu Testleri (SAT Subject Test) Nedir?

SAT Subject Test College Board tarafından farklı konularda hazırlanan çoktan seçmeli sınavlardır. Her sınav 1 saat sürer. Her sınav tarihinde öğrenciler en fazla 3 farklı sınava girebilirler. Amerika’da üniversiteleri başvuru yapan öğrenciler bu sınav sonuçlarını başvurularını ekleyerek yeterliliklerini iyileştirmeyi hedeflerler.

Birçok üniversite SAT Subject Test başvuru şartı olarak veya bölüm seçimi için kullanır. Öğrenciler başvurmayı düşündükleri bölüm ve üniversitenin başvuru koşullarına göre SAT Subject Test konularını seçerler.

Bazı tarihler hariç, SAT Subject Test, SAT sınavları ile aynı günlerde gerçekleştirilir. Öğrenciler SAT ve SAT Subject sınavına aynı tarihte giremezler.

Puanlama ve üniversite koşulları

SAT Subject Test için puanlar 200 – 800 arasında yer alır. Prestijli üniversiteler başvuru yapan öğrencilerin SAT’ye ek olarak 3 farklı konudan sınava girmesini ister. Mühendislik okulları Matematik 2, Kimya ve Fizik sınav sonuçlarını isteyebilir.

Bazı üniversiteler SAT ve SAT Subject Test yerine ACT’yi kabul eder ancak bazıları ACT’ye ek olarak SAT Subject sonuçlarını da isteyebilir.

Güncel olarak 20 adet SAT Subject Test bulunmaktadır. 12 tanesi yabancı dil sınavıdır. Matematik sınavında öğrenciler hesap makinesi kullanabilir.

SAT Subject Tests

SAT Subject Test in Literature

SAT Subject Test in United States History

SAT Subject Test in World History

SAT Subject Test in Mathematics Level 1

SAT Subject Test in Mathematics Level 2

SAT Subject Test in Biology E/M

SAT Subject Test in Chemistry

SAT Subject Test in Physics

SAT Subject Test in Chinese with Listening

SAT Subject Test in French

SAT Subject Test in French with Listening

SAT Subject Test in German

SAT Subject Test in German with Listening

SAT Subject Test in Modern Hebrew

SAT Subject Test in Italian

SAT Subject Test in Japanese with Listening

SAT Subject Test in Korean with Listening

SAT Subject Test in Latin

SAT Subject Test in Spanish with Listening

Puza Akademi’de üniversite başvurularında SAT Subject sonuçlarına yer vermeyi planlayan birçok öğrenciye SAT Subject konularında (Matematik, Fizik, Edebiyat, Kimya, Biyoloji, vb.) destek oluyoruz.

İLGİLİ