ÖZGEÇMİŞ & PORTFOLIO
HAZIRLAMA

Özgeçmiş veya portfolyonuzu nasıl hazırladığınız ve sunduğunuz, kariyerinizde
belirleyici bir an olabilmektedir.

Özgeçmiş Hazırlama

Üniversite başvurusu sırasında ve sonrasında hazır bir özgeçmişinizin olması oldukça önemlidir. Kariyerinizin basamaklarını tırmandıkça yeteneklerinizi ve deneyimlerinizi eklemeniz gerekmektedir. 

Eğer lisansüstü eğitim için başvuru yapıyorsanız, özgeçmişinizde eğitim niteliklerinizi vurgulamalı ve yayınlanmış çalışmalarınızı, araştırma becerilerinizi ve ilgi alanlarınızı kapsamlı bir şekilde göstermelisiniz. Güçlü yönlerinizi ortaya çıkaran detayların özgeçmişinizde sunulması ve ön plana çıkartılması oldukça önemlidir. Puza Akademi olarak bu yeteneklerinizi ön plana çıkarmanız ve özgeçmişinize yeni deneyimler eklemeniz konusunda süreç boyunca size yardımcı olacağız.

Portfolio Hazırlığı

Mimarlık, Tasarım, Stüdyo Sanatı, Video Sanatı, İllüstrasyon gibi bazı lisans programları, kişisel beyan ve referans mektupları gibi diğer başvuru materyallerine ek olarak portfolyo hazırlanmasını da gerektirir. Her üniversitenin çizim dosyası gereksinimleriyle ilgili şart koştuğu belirli özellikler bulunmaktadır. Çoklu ortamda becerinizi ve gelişiminizi gösteren dengeli bir portfolyo oluşturmak en uygunudur. Puza Akademi'de öğrencilerin programlarına ve üniversite seçimlerine göre çizim dosyaları oluşturmalarına, oluşturdukları çizim dosyalarını yönetmelerine, tasarlamalarına ve kişiselleştirmelerine yardımcı oluyoruz.

İLGİLİ