ÜNİVERSİTE REHBERİ

Yurtdışında Üniversite eğitimi için yol haritanızı belirlerken, öğrencinin ihtiyaçlarına göre doğru bir strateji oluşturulması ve bu doğrultuda başvurulacak ülkelerin ve üniversitelerin belirlenmesi büyük önem taşımaktadır.

Yurtdışı Üniversite Rehberlik Hizmeti

Üniversiteler ve yüksekokullar, başvuru sahiplerini inceleme aşamasında öğrencilerin dört yıllık lise notlarını, aldıkları dersleri, katıldıkları sınavların skorlarını, katıldıkları etkinlikleri, yaz planlarını ve kazandıkları ödülleri göz önünde bulundurur. Bu nedenle üniversite ve yüksekokul hazırlık sürecine mümkün olduğunca erken başlamak son derece önemlidir. Öğrencilerden, lise son sınıf eğitimleri boyunca, başvurularını zamanında yapabilmeleri için niyet mektupları ve tüm destekleyici belgeleri de dahil olmak üzere tüm başvuru materyallerini tamamlamaları beklenir.

Puza Akademi olarak, öğrenim görmek istediğiniz programların belirlenmesi, bu programları okuyabileceğiniz ülke ve üniversitelerin listelerinin oluşturulması da dahil olmak üzere üniversitelere yönelik ayrıntılı ve dikkatli bir araştırma yürütüyoruz. Süreci planlarken, SAT, SAT Subject, ACT ve TOEFL/IELTS sınavlarından hangilerinin başvurunuz için daha uygun olduğuna karar verilir. Üniversitelere başvuru süreciniz planlanır ve sınav kayıtlarınız yapılır. Seçtiğiniz sınav türleri doğrultusunda hazır bulunuşluğunuzu ölçmek için seviye tespit sınavları yapılır. Ulaşmanız gereken puan ve başvuru tarihiniz göz önünde bulundurularak, sınav hazırlık programınızın ders planı ve yoğunluğu belirlenir.

Başvurularda, müfredat dışı etkinliklerin ve katılacağınız yaz faaliyetlerinin planlanması, üniversitelere sunacağınız kompozisyonların hazırlanması ve yazılanların düzenlenmesi oldukça önemlidir.

Puza Akademi'de, üniversite başvuru sürecimiz, öğrencilerin yüksekokula giriş süreçlerinin hangi aşamasında olduklarına veya nerede eğitim almak istediklerine bakılmaksızın, her öğrenci için özelleştirilir.

Siz de başvuru sürecinizin sonunda potansiyeliniz doğrultusunda en iyi okullara kabul edilmek istiyorsanız, profesyonel bir destek almak için bizimle irtibata geçin.

İLGİLİ