BAŞVURULAR

ÜNİVERSİTELERE GİRİŞ DANIŞMANLIĞI

Hedeflediğiniz üniversiteleri kazanma yolunda sadece sınav başarınız yeterli olmayabilir. Bütün üniversiteleri sizin için araştıran, başvurularınızı yapan, tercihlerinizde sizi yönlendiren bir ekibe ihtiyaç duyabilirsiniz.  Bu aşamada Puza Akademi aşağıda belirtilen konularda sizi destekler ve en yüksek hedefinize ulaşmanıza yardımcı olur.

  • Öğrencilerin akademik durumları, danışmanlar ve öğretmenler tarafından sürekli olarak izlenir. Danışmanlar, gelecek hedefleri için tereddütleri olan öğrencilere, üniversite/bölüm seçimleri konusunda yardımcı olur. Meslek ve Üniversite seçimi ile ilgili meslek seçim testleri, eğitim koçları ile birebir görüşmeler, meslek seminerleri, tercih seminerleri düzenlenir. Akademik yıl sonunda birçok seçkin üniversite Puza Akademi’de konferanslar düzenler, üniversiteleri ve bölümleri ile ilgili detaylı bilgiler verir. Ayrıca Üniversitelere düzenlediğimiz kampüs turlarında
  • Danışmanlarımız öğrencilerin hedefleri doğrultusunda hangi sınavlara başvurularının yapılacağını belirler ve başvurularını yaparlar. Sınav tarihlerinde öğrenciler sınav yerlerine Puza Akademi’nin temin ettiği araçlarla, danışmanları ile birlikte giderler.
  • Sınav sonuçları açıklandıktan sonra, hangi üniversitelere başvuru yapılacağı belirlenir. Üniversite başvuruları danışmanlarımız tarafından yapılır ve titizlikle takip edilir.
  • Birçok üniversite kalan boş kontenjanları için ek başvuru tarihleri duyurur. Danışmanlarımız açılan bütün ek başvuruları günlük olarak takip ederek , bu başvuruları yapması gereken öğrencileri bilgilendirir ve başvuruları tamamlar.
  • Öğrencimiz üniversiteden kabul aldığında, üniversiteye kayıt yaptırabilmesi için gerekli olan tüm dosyası hazırlanır.
  • Tüm başvuru sürecini öğrencilerimiz ve velilerimiz anlık olarak Puza Akademi Aplikasyonundan takip edebilir.

İLGİLİ