REHBERLİK

Sizi rahat hissettirmek ve odaklanmanızı
sağlamak için buradayız. Evinizden uzakta
sizi evinizde hissettiriyoruz.

ÖĞRENCİ TAKİBİ

Rehberlik Servisimiz hazırlık programının ilk gününde düzenledikleri seminerde Puza Akademi Tam Öğrenme Sistemi’ nin tüm detaylarını anlatır. Programımızın Akademik Takvimi öğrencilerimize dağıtılarak, programın her aşamasında Puza Akademi olarak yapacaklarımız ve öğrencilerimizin yapması gerekenler detaylandırılır. Seminerde ayrıca öğrencilerimize girecekler sınav ile ilgili tüm bilgiler ayrıntılı olarak verilir.

Rehberlik Servisi Danışmanlarımız öğrencilerimizin devamsızlık durumunu, ödev takiplerini günlük olarak takip ederler. Devamsızlık ve ödev takibinde herhangi bir aksaklık yaşandığında velilerimizle  iletişime geçerek bilgilendirirler. Ayrıca öğrencilerimiz ve velilerimiz bu raporları günlük olarak Puza Akademi Aplikasyonumuzdan da takip edebilirler.

Rehberlik Servisi danışmanlarımız her hafta yapılan konu tarama sınavlarının  sonuçlarını analiz ederek, öğrencilerimizin konulardaki eksik noktalarını belirlerler ve bu eksiklerin kapatılabilmesi için ek dersleri planlarlar.

Sınavda zamanın doğru kullanılması, dikkatsizliğin sıfıra indirilmesi, sınav kaygınızın kontrol edilebilir bir düzeyde olması, sınavda göstereceğiniz başarıda en önemli etkenlerdir. Yıl boyunca yaptığımız seminerlerle, danışmanlarımız öğrencilere turlama tekniğinin ve sıfırlama tekniğinin tüm inceliklerini açıklarlar ve uyguladığımız sınavlarda bu tekniklerin öğrenilip öğrenilmediğini kontrol ederler.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisimiz her öğrencimizi düzenli olarak takip eder. Rehberlik danışmanlarımızdan ve öğretmenlerimizden gelen geri dönütler değerlendirilerek, öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda eğitim koçlarımızla veya eğitim psikologlarımızla görüşmeleri sağlanır. Bu görüşmeler sonunda öğrencimizin sorununun çözülüp çözülmediği takip edilir. Bu görüşmeler dışında yıl boyunca rehberlik seminerleri yapılır. Bu seminerlerin bazıları aşağıdaki gibidir.

  • Sınavı Tanıma
  • Tam Öğrenme Metodu ve Verimli Ders Çalışma Yöntemleri
  • Test Çözme Teknikleri
  • Meslek Seçimi
  • Sınav Kaygısı ve Kaygıyla Baş etme Yöntemleri
  • Zaman Yönetimi

Bu seminerlerle birlikte öğrencilerimize Rehberlik Servisimizin Hazırladığı, Meslek Seçimi Testi, Sınav Kaygısı Ölçme Testi, Dikkat Ölçme Testi gibi rehberlik testleri uygulanır.

Sınıf içinde veya dışında dikkat eksikliği, hiperaktivite, ailenin yanlış tutumları nedeni ile kendini yetersiz hissetme, özgüven eksikliği gibi problemler yaşadığı tespit edilen öğrenciler eğitim psikoloğumuza yönlendirilir. Bu problemler ile ilgili gerektiği taktirde aile ile de iletişime geçilerek çözüm yolu aranır.

İLGİLİ