ENTEGRASYON

Puza Akademi'de öğrenmenin ve çok kültürlü bir ortama uyum sağlamanın en önemli yollarından biri sosyal etkinliklerdir.

SOSYAL AKTİVİTELERİMİZ

Puza'da öğrenciler kulüpler ve topluluklarla birlikte birçok etkinliğe katılırlar. 

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

Sınıf içi aktivitelerin yanı sıra, sınıf dışı dışı aktiviteler, öğrencilerin Puza'daki akademik yaşamları boyunca kazanacakları deneyim için kayda değer bir öneme sahiptir. Eğitim sistemimiz, ilgi ve yeteneklerine dayalı birçok etkinlikle öğrenci motivasyonlarının artırılması konusuna büyük önem vermektedir. Bu etkinlikler öğrencilerimizin bilişsel, duygusal, fiziksel ve sosyal gelişimlerini desteklemek için bilim, sanat, spor ve sosyal sorumlulukların farklı biçimleriyle planlanmaktadır. Öğrencilerimiz Sinema Kulübü, Spor Kulüpleri, Satranç Kulübü, Yaratıcı Kompoziyon Kulübü ve Konuşma Kulübü gibi kulüplere katılabilir ve buralarda aktif rol oynayabilirler.  Akademimizde ayrıca aşağıdaki etkinlikler de mevcuttur:

Turnuvalar

Öğrenciler grup etkinliklerine katılarak birbirleriyle yarışabilir ve bu yarışların sonunda birtakım ödüller kazanabilirler. Futbol, basketbol, satranç, Tabu, Scrabble, dart, münazara gibi oyunlar faaliyetlerimizden bazılarıdır.

Özel Gün Etkinlikleri

Farklı Kültürleri entegre etmek ve öğrencilerimize tanıtmak için Yeni Yıl, Nevruz Kutlamaları, Cadılar Bayramı, Paskalya, vb. gibi özel günlerde kutlamalar ve partiler düzenlenmektedir.

Turlar

Hem Ankara içinde hem de çevredeki turistik yerlere Günlük ve Hafta Sonu Turları düzenlenmektedir. Günlük Turlar ile öğrencilerimiz müzeleri ve Anıtkabir'i ziyaret edebilirler. Hafta Sonu Turları ile öğrencilerimiz Kapadokya, Beypazarı ve Abant Gölü gibi yakında bulunan turistik yerleri ziyaret edebilir.

KARİYER GÜNLERİ

Puza Akademi olarak, her yıl öğrencilerimizin üniversiteleri ve bölümleri daha iyi tanıyabilmeleri için farklı tarihlerde kariyer günleri düzenlemekteyiz. Üniversiteler konferans salonumuza öğrencilerimize üniversiteleri ve bölümleri ile ilgili sunumlar yapmakta ve öğrencilerimizin sorularını yanıtlamaktadır. Ayrıca Puza Akademi olarak düzenlediğimiz kampüs turlarında üniversiteleri ziyaret ediyor ve öğrencilerimize eğitim görecekleri kampüsleri yakından görebilme fırsatı sağlıyoruz. Ayrıca her yıl bazı deneme sınavlarımızı bu üniversite kampüslerinde düzenliyor ve öğrencilerimizin girecekleri gerçek sınavın ortamında denemeler gerçekleştirmelerini sağlıyoruz.

 

İLGİLİ

  • ORYANTASYON

    YENİ BİR BAŞLANGIÇ İÇİN REHBERLİK Öğrenim hayatınıza Türkiye’de devam etme kararı aldığınızda, Türkiye’ye ayak...> Okumak için Tıklayın

  • REHBERLİK

    ÖĞRENCİ TAKİBİ Rehberlik Servisimiz hazırlık programının ilk gününde düzenledikleri seminerde Puza Akademi Tam Öğrenme Sistemi’...> Okumak için Tıklayın

  • BAŞVURULAR

    ÜNİVERSİTELERE GİRİŞ DANIŞMANLIĞI Hedeflediğiniz üniversiteleri kazanma yolunda sadece sınav başarınız yeterli olmayabilir. Bütün...> Okumak için Tıklayın