ORYANTASYON

Yeni bir ülkeye yerleşip bu ortama mümkün olduğunca hızlı uyum sağlamak bir öğrencinin yaşayabileceği en önemli ve heyecanlı süreçlerden biridir.

YENİ BİR BAŞLANGIÇ İÇİN REHBERLİK

Öğrenim hayatınıza Türkiye’de devam etme kararı aldığınızda, Türkiye’ye ayak bastığınız ilk andan itibaren yanınızdayız. Sizin için her adımı kolaylaştırıyoruz.

Ulaşım Hizmetleri

Karşılama ekibimiz, öğrencilerimizi ve eşlik ediyorlarsa ailelerini, havalimanında karşılarlar ve ülkeye gelişlerinin ilk gününde gerekebilecek her türlü ulaşım olanağını sağlarlar. Bu hizmetimiz tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir.

Konaklama Ayarlama 

Öğrencilerimizin akademik yıl boyunca temiz, güvenli ve rahat edebilecekleri bir konaklama seçmeleri, akademik başarılarını da ciddi şekilde etkilemektedir. Bu açıdan öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda en doğru konaklamayı bulabilmeleri için rehberlik ediyoruz. Danışmanlarımız, öğrencilerimize uygun olan konaklama seçeneğini buluncaya ve yerleşinceye kadar tercümanlık ve rehberlik ederler.

Yurtta konaklamak isteyen öğrencilerimiz, anlaşmalı olduğumuz seçkin yurtlarda Puza Akademi’ye özel indirimlerle konaklayabilmektedirler.  

Ev kiralamak isteyen öğrencilerimize kursumuza yakın lokasyonlarda bulunan uygun ev seçenekleri gösterilir ve kiralayacakları ev ile ilgili yapılacak tüm işlemlerde rehberlik edilir.

Bu danışmanlık hizmetimiz tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir.

Banka Hesabı Açılması

Danışmanlarımız öğrencilerimizin Türkiye’ de banka hesabı açabilmeleri için gerekli belgelerin toplanması konusunda yardımcı olurlar. Banka şubesine öğrenci ile birlikte giderek hesaplarını açabilmeleri için rehberlik ederler. Bu danışmanlık hizmetimiz tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir.

Sağlık Sigortası

Oturma iznine başvurabilmek ve herhangi bir acil durumda sağlıklarını güvence altına alabilmeleri için, öğrencilerimizin sağlık sigortaaı yaptırmaları gerekmektedir. Özel sağlık sigortasının hızlı ve makul bir fiyata yaptırılması için gerekli yardımlar sağlanmaktadır. Sigorta primleri öğrenciler tarafından ödenir.

Çeviri Hizmetleri

Öğrencilerimiz ikamet başvurularında, Milli Eğitim Bakanlığı’na kayıtlarında, üniversite başvurularında ve denklik belgesi başvurularında sunacakları belgeleri tercüme ettirmek durumundadır. Danışmanlarımız süreci sizin adınıza kolaylaştırmak için belgelerinizi tercüme ettirir ve onaylattırır. Çeviri ve noter ücretleri öğrenciler tarafından karşılanır.

Oturma İzinlerinin Alınması

Kursumuza kayıt yaptıran öğrencilerimizin, gerekli belgeleri hazırlanarak ikamet randevuları alınır. İkamet randevusundan önce dosyaları hazırlanarak, süreç başvuruları sağlıklı bir şekilde tamamlanıncaya ve ikamet kartları çıkıncaya kadar takip edilir. Bu danışmanlık hizmetimiz tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir.

İLGİLİ

  • ENTEGRASYON

    SOSYAL AKTİVİTELERİMİZ Puza'da öğrenciler kulüpler ve topluluklarla birlikte birçok etkinliğe katılırlar.  ÖĞRENCİ...> Okumak için Tıklayın

  • REHBERLİK

    ÖĞRENCİ TAKİBİ Rehberlik Servisimiz hazırlık programının ilk gününde düzenledikleri seminerde Puza Akademi Tam Öğrenme Sistemi’...> Okumak için Tıklayın

  • BAŞVURULAR

    ÜNİVERSİTELERE GİRİŞ DANIŞMANLIĞI Hedeflediğiniz üniversiteleri kazanma yolunda sadece sınav başarınız yeterli olmayabilir. Bütün...> Okumak için Tıklayın